Peugeot na chodniku i ponad 2,5 promila - świadkowie zareagowali w porę

Peugeot na chodniku i ponad 2,5 promila - świadkowie zareagowali w porę

FOT. KPP w Dębicy

W czwartek około 23:30 w Straszęcinie świadkowie zadzwonili na numer alarmowy po tym, jak zauważyli pijanego kierowcę Peugeota. Auto kilka razy uderzyło w krawężnik, a potem stanęło na chodniku. Na miejscu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy zastali 29-letniego mieszkańca gminy Pilzno, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Zgłoszenie uruchomiło szybkie działania patrolu. Funkcjonariusze pilnie pojechali we wskazany rejon i potwierdzili, że opisywany pojazd rzeczywiście stoi na chodniku. Mężczyzna siedział już na miejscu pasażera, ale jego zachowanie od razu wskazywało na spożycie alkoholu.

Badanie alkomatem nie zostawiło wątpliwości. 29-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a taka sprawa prowadzona jest na podstawie przepisów Kodeksu karnego. Policja przypomina, że nietrzeźwy kierowca na drodze to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

„Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.”

To właśnie szybka reakcja świadków odcięła tę jazdę w samym środku ryzyka. Gdyby nie jeden telefon, skutki mogłyby być dużo poważniejsze niż uszkodzony samochód i policyjna interwencja.

na podstawie: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Dębicy). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.