Cztery osoby wpadły podczas porannej akcji policji w powiecie dębickim

Cztery osoby wpadły podczas porannej akcji policji w powiecie dębickim

FOT. Komenda Powiatowa Policji w Dębicy

Od godziny 5:30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy zatrzymywali kolejnych kierujących po alkoholu. W ramach akcji “Trzeźwy poranek” z ruchu wyeliminowano cztery osoby, a jednej z nich od razu wystawiono mandat na 2500 zł. Mundurowi zatrzymali też prawa jazdy kierowcom samochodów.

Pierwszy zatrzymany został w Kozłowie o 5:30. Jak podaje KPP w Dębicy, był to 46-letni mieszkaniec gminy Dębica, który prowadził Peugeota i miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Chwilę później, również w Kozłowie, policjanci zatrzymali rowerzystę. 57-letni mieszkaniec Brzeźnicy miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu, a funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 2500 zł.

Kolejna kontrola zakończyła się zatrzymaniem kierującej na ulicy Fabrycznej w Dębicy. Mieszkanka gminy Dębica jechała seatem i miała 0,3 promila alkoholu w organizmie. Ostatnim ujawnionym nietrzeźwym był 43-letni mieszkaniec Pilzna, który prowadził BMW i miał 0,5 promila alkoholu podczas kontroli trzeźwości w Pilznie. Wszystkim kierującym samochodami odebrano prawo jazdy.

Jak przypomina policja, akcja “Trzeźwy poranek” ma usuwać z dróg tych, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu. Ten poranny bilans pokazuje, że mimo kolejnych apeli wciąż nie brakuje osób, które ryzykują cudzym i własnym życiem już na samym starcie dnia.

na podstawie: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Komenda Powiatowa Policji w Dębicy). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.