Ponad 3 promile na rowerze w Dębicy - policja wręczyła mandaty po 2500 zł

Ponad 3 promile na rowerze w Dębicy - policja wręczyła mandaty po 2500 zł

Dwóch nietrzeźwych rowerzystów zatrzymanych przez policję w Dębicy i na terenie powiatu dębickiego zakończyło weekend z mandatem po 2500 zł. Jeden z nich, 18-letni mieszkaniec Dębicy, przewrócił się na ulicy Rzecznej i trafił do szpitala. Drugi, 41-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego, miał w organizmie aż 3,4 promila alkoholu.

W sobotę przed godziną 21 policjanci zostali wezwani na ulicę Rzeczną w Dębicy, gdzie rowerzysta przewrócił się podczas jazdy. Mundurowi od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało 2,3 promila, a 18-latek ostatecznie trafił do dębickiego szpitala na opatrzenie.

Do drugiej interwencji doszło już następnego dnia w Pustkowie. Patrol dębickiej drogówki zatrzymał rowerzystę, który miał wyraźny problem z utrzymaniem kierunku jazdy. W trakcie czynności okazało się, że 41-latek z powiatu mieleckiego miał 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy uniemożliwili obu mężczyznom dalszą jazdę. Na podstawie przepisów ruchu drogowego nałożyli na nich mandaty po 2500 zł.

“Nietrzeźwy rowerzysta to ogromne zagrożenie” - przypominają policjanci.

To nie była drobna wpadka po alkoholu, tylko bardzo niebezpieczna jazda, która mogła skończyć się dużo gorzej. Dane statystyczne z takich interwencji są bezlitosne - przy takich stężeniach alkoholu nawet rower staje się realnym zagrożeniem dla samego kierującego i innych uczestników ruchu.

na podstawie: Policja Dębica.