W Dębicy nagrodzono uczniów i nauczycieli. Lista wyróżnionych jest długa

W Dębicy nagrodzono uczniów i nauczycieli. Lista wyróżnionych jest długa

W sali Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy tego dnia trudno było znaleźć wolne miejsce przy ścianie. Na środku stanęli uczniowie, którzy przez cały rok dokładali cegiełkę do wyników swoich szkół – w olimpiadach, konkursach, sporcie i codziennej nauce. Powiat wyróżnił też nauczycieli, bo za tymi nazwiskami stoją miesiące pracy, cierpliwości i wysokie wymagania. To była uroczystość bez fajerwerków, ale z mocnym sygnałem, że szkolny wysiłek wciąż ma swoją rangę.

  • Uczniowie z kilku szkół pokazali, że sukces ma wiele twarzy
  • Nagroda starosty trafiła do sześciu nauczycieli

Uczniowie z kilku szkół pokazali, że sukces ma wiele twarzy

Podczas Powiatowego Podsumowania Osiągnięć Edukacyjnych 2025/2026 starosta Piotr Chęciek, wicestarosta Ewelina Kuś, przewodniczący powiatowej rady Michał Maziarka oraz radny Grzegorz Stec przekazywali gratulacje młodzieży i pedagogom. Wyróżnienia trafiły do uczniów, którzy odznaczyli się wynikami w nauce, zachowaniem, startami w olimpiadach i konkursach wiedzy, a także osiągnięciami sportowymi.

W zestawieniu znalazły się szkoły z Dębicy, Pilzna, Jodłowej i Pustkowa–Osiedla, co dobrze pokazuje, jak szeroko rozłożone są szkolne sukcesy w powiecie.

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy – Karolina Warżała, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, oraz Julia Pocica, uczennica z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi.
  • II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy – Karol Olechowski, stypendysta Prezesa Rady Ministrów, oraz Jakub Pękala, uczeń z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi.
  • Liceum Ogólnokształcące im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie – Julia Krzysztofek, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, oraz Agnieszka Buras, uczennica z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi.
  • Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy – Jakub Sikora, stypendysta Prezesa Rady Ministrów, oraz Agnieszka Szpara, uczennica z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi.
  • Zespół Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy – Julia Surowiec i Patryk Guziec, stypendyści Prezesa Rady Ministrów, oraz Adam Stanoch, uczeń z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi.
  • Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy – Karolina Łukaszewska, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, oraz Julia Janiga, uczennica z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi.
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy – Dominika Kosińska, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, oraz Klaudia Sak, uczennica z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi.
  • Zespół Szkół w Jodłowej – Milena Górka, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, oraz Filip Przybyło, uczeń z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi.
  • Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie–Osiedlu – Nikola Kloc, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, oraz Sebastian Boznański, uczeń z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi.
  • Zespół Szkół Specjalnych – Oliwia Lipa i Maja Szczepańska, uczennice z najlepszymi osiągnięciami sportowymi.

Nagroda starosty trafiła do sześciu nauczycieli

W centrum uwagi znaleźli się także pedagodzy, których praca zwykle rozgrywa się z dala od sceny. Tego dnia odebrali nagrody starosty za to, co często widać dopiero po czasie – za wyniki uczniów, ich rozwój i konsekwencję w prowadzeniu młodych ludzi przez kolejne etapy nauki.

Wyróżnieni nauczyciele to:

  • Tomasz Pyka – I LO w Dębicy
  • Ryszard Skóra – Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Dębicy
  • Jan Czekaj – Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Dębicy
  • Małgorzata Pacana–Kawalec – ZS Nr 2 w Dębicy
  • Wiesława Bodziak – ZS Nr 2 w Dębicy
  • Beata Para – II LO w Dębicy

Powiatowe podsumowanie miało więc wyraźny rytm: najpierw uczniowie, potem nauczyciele, a w tle wspólny mianownik – systematyczna praca, która przekłada się na wyniki, stypendia i sportowe laury.

na podstawie: Powiat Dębicki.