Trzeźwy poranek w powiecie dębickim - jeden rowerzysta wpadł z 0,6 promila

FOT. KPP w Dębicy
Jedna kontrola na rowerze wystarczyła, by zakończyć poranny patrol mandatem 2500 zł. Policjanci z Dębicy sprawdzili dziś 855 kierujących i tylko jeden z nich był pod wpływem alkoholu. W Pilźnie alkomat wskazał 0,6 promila, a rowerzysta nie powinien był w ogóle ruszać w drogę.
Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze prowadzili na terenie powiatu dębickiego działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Około godz. 7 dębicka drogówka zatrzymała w Pilźnie do kontroli rowerzystę. Badanie potwierdziło, że mężczyzna był po alkoholu, a wynik alkomatu nie pozostawiał wątpliwości.
Za to przewinienie kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Dębicy, takie cykliczne kontrole mają zniechęcać do wsiadania za kierownicę po alkoholu. Policja przypomina też, że na gruncie Kodeksu wykroczeń takie zachowanie nie kończy się na mandacie - za taki czyn grozi odpowiedzialność karna i kara pozbawienia wolności.
Dębiccy policjanci pokazali dziś, że nawet jeden nietrzeźwy rowerzysta potrafi od razu zmienić spokojny poranek w kosztowną lekcję odpowiedzialności.
na podstawie: KPP w Dębicy.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Dębicy). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Szafa, balkon i kochankowie w tarapatach - ta komedia gna bez hamulców

Mural i gospodarka na start. Dębica uruchamia program wart blisko 90 mln zł

Parkowanie w Dębicy kosztuje różnie. Abonamenty mocno obniżają rachunek

Znamiona pod lupą. W Dębicy rusza bezpłatna konferencja o profilaktyce skóry

Dębica zatrzyma się na chwilę pamięci. Będzie msza i wykład o Wołyniu

Marian Dziędziel w Dębicy - wieczór, który rozbawił i wzruszył

Karta Mieszkańca ma nowego partnera. W Rudkach taniej na warsztaty jeździeckie

Klasyki wracają na trasę. Jubileuszowy zlot połączy paradę i koncerty

Strzelectwo i pomoc dla dzieci w Kozłowie. Piknik przyciągnął tłumy

Kino pod chmurką wraca do NEMO. Na ekranie rodzinny film „Elio”

W Dębicy nagrodzono uczniów i nauczycieli. Lista wyróżnionych jest długa

Dębicka Dziesiątka znów przyciągnęła tłumy. Jubileusz już na horyzoncie

Pierwszy turniej strzelecki w gminie. Pustynia i Nagawczyna na czele

Ponad 3 promile na rowerze w Dębicy - policja wręczyła mandaty po 2500 zł
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Kuratorski nr 6 w Dębicy - kontakt, godziny, zadania
- Ośrodek zdrowia w Starej Jastrząbce - kontakt, godziny, rejestracja
- Administracja Domów Mieszkalnych w Dębicy - kontakt, awarie, e-BOK
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Parkoszu - kontakt, przyjęcie, opłaty i oferta
- Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego w Dębicy - adres, telefon, zapisy i zajęcia dla dzieci
- Komisariat Policji w Brzostku - kontakt, zgłoszenia, rzeczy znalezione
