Nietrzeźwy kierowca z 3,3 promila uderzył w stojącego mercedesa - bez ofiar

FOT. Komenda Powiatowa Policji w Dębicy
Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia po tym, jak toyota uderzyła w bok stojącego na poboczu mercedesa. Kierowca toyoty miał ponad 3 promile alkoholu, nikt nie odniósł obrażeń.
Do kolizji doszło w ubiegły piątek około godz. 23 w miejscowości Bączałka. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy ustalili, że kierujący samochodem marki Toyota nie zachował należytej ostrożności podczas wymijania i uderzył w bok stojącego na poboczu mercedesa.
Na miejscu policjanci wyczuli od kierującego toyotą woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 3,3 promila. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.
Kierowca mercedesa - 44-letni mieszkaniec Smarżowej - nie doznał obrażeń. Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy. Sprawca odpowie przed sądem.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Komenda przypomniała kierowcom o zachowaniu rozwagi na drodze i stosowaniu się do hasła JADĘ, NIE PIJĘ.
na podstawie: Policja Dębica.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Komenda Powiatowa Policji w Dębicy). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Szafa, balkon i kochankowie w tarapatach - ta komedia gna bez hamulców

Mural i gospodarka na start. Dębica uruchamia program wart blisko 90 mln zł

Parkowanie w Dębicy kosztuje różnie. Abonamenty mocno obniżają rachunek

Znamiona pod lupą. W Dębicy rusza bezpłatna konferencja o profilaktyce skóry

Dębica zatrzyma się na chwilę pamięci. Będzie msza i wykład o Wołyniu

Marian Dziędziel w Dębicy - wieczór, który rozbawił i wzruszył

Karta Mieszkańca ma nowego partnera. W Rudkach taniej na warsztaty jeździeckie

Klasyki wracają na trasę. Jubileuszowy zlot połączy paradę i koncerty

Strzelectwo i pomoc dla dzieci w Kozłowie. Piknik przyciągnął tłumy

Kino pod chmurką wraca do NEMO. Na ekranie rodzinny film „Elio”

W Dębicy nagrodzono uczniów i nauczycieli. Lista wyróżnionych jest długa

Dębicka Dziesiątka znów przyciągnęła tłumy. Jubileusz już na horyzoncie

Pierwszy turniej strzelecki w gminie. Pustynia i Nagawczyna na czele

Ponad 3 promile na rowerze w Dębicy - policja wręczyła mandaty po 2500 zł
Przydatne dane teleadresowe
- KRUS Dębica - kontakt, godziny i obsługiwane gminy
- Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 2 w Zespole Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy - kontakt, oferta i zapisy
- Urząd Stanu Cywilnego Czarna - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- GOPS Żyraków - kontakt, świadczenia rodzinne, zasiłki i pomoc prawna
- Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej - kontakt, godziny, zajęcia i filie
- Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Dębicy - kontakt, godziny, dokumenty
